Loading color scheme

O nas

NZOZ „Nowe Życie” I. Ogonek, Z. Ogonek to jednostka prywatna zawiązana przez rodzinę Zdzisława Ogonka – lekarza specjalistę z zakresu ginekologii i położnictwa – dziś właściciela i Dyrektora zakładu. Zakład został zarejestrowany i rozpoczął działalność 01-03-2002 roku. Początkowo prowadzone były wyłącznie gabinety ginekologiczny i ortopedyczny. Od tamtej pory wciąż zabiegamy o podnoszenie jakości i zakresu świadczeń oraz pozyskiwanie nowych pacjentów. W myśl tej idei w 2004 roku przeniesiono zakład do nowo zakupionego i wyremontowanego budynku na ulicy Mleczarskiej oraz uruchomiono hospicjum domowe. Od roku 2005 utworzono kolejne gabinety specjalistyczne, tlenoterapię domową, pracownię RTG, pielęgniarską opiekę specjalistyczną, rehabilitację, poradnie: zdrowia psychicznego i leczenia uzależnień.

W 2011 roku podjęliśmy decyzję o rozbudowie naszej placówki, na którą pozyskaliśmy dofinansowanie z Unii Europejskiej. Rozbudowa zakończyła się w styczniu 2012 roku. Powierzchnia zakłady zwiększyła się czterokrotnie - z 600 do 2200 metrów kwadratowych. Utworzono kolejne gabinety min. pracownie endoskopową, poradnie medycy pracy i psychotechniczne badania kierowców. W 2018 stworzyliśmy Powiatowe Centrum Zdrowia Psychicznego na które składają się: Oddział Dzienny Zdrowia Psychicznego, Oddział Dzienny Leczenia Uzależnień, Poradnia Zdrowia Psychicznego, Poradnia Leczenia Uzależnień. Podejmujemy działania aby uzupełnić działalność Centrum o pomoc w domu pacjenta.

Celem na rok 2019 jest pełna informatyzacja placówki w ramach w ramach projektu nr RPSW.07.01.00-26-0028/17 pn. „Poprawa dostępności i podniesienie jakości świadczeń zdrowotnych dzięki wdrożeniu e-usług w NZOZ „Nowe Życie” – I. Ogonek, Z. Ogonek Spółka Jawna”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Drugim celem jest uruchomienie Dziennego Domu Opieki Medycznej w ramach realizowanego projektu pn. „Dzienny Dom Opieki Medycznej „Nowe Życie”” nr RPSW.09.02.03-26- 0011/18, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Obecnie możemy pochwalić się największą ilością poradni specjalistycznych w powiecie włoszczowskim, które mają podpisane umowy na świadczenie usług z Narodowym Funduszem Zdrowia. Obejmujemy opieką grupę kilkunastu tysięcy mieszkańców Włoszczowy i okolic.

Z pewnością na tak dużą popularność wpływa fakt, że współpracujemy z wykwalifikowanym personelem medyczny.

 

Dyrektor
Zdzisław Ogonek

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. czytaj więcej...