Loading color scheme

Centrum Zdrowia Psychicznego

Przystąpiliśmy do pilotażowego programu w ramach którego zostało utworzone Centrum Zdrowia Psychicznego

Centrum Zdrowia Psychicznego „Nowe Życie”, będzie zapewniać opiekę w zakresie zdrowia psychicznego dla dorosłych mieszkańców powiatu włoszczowskiego oraz koneckiego. Centrum Zdrowia Psychicznego to miejsce, w którym można otrzymać bezpłatne, niewymagające skierowania wsparcie. Pomoc dostosowana jest indywidualnie do potrzeb zdrowotnych pacjenta.

Centrum udziela świadczeń w dwóch lokalizacjach. W Końskich przy ulicy Gimnazjalnej 41 gdzie znajduję się Poradnia Zdrowia Psychicznego wraz z Punktem Zgłoszeniowo-Koordynacyjnym. We Włoszczowie przy ulicy Mleczarskiej 11 funkcjonuje Poradnia Zdrowia Psychicznego wraz z Punktem Zgłoszeniowo-Koordynacyjnym, Dzienny Oddział Psychiatryczny oraz Zespół Leczenia Środowiskowego.

Osobą chcąca skorzystać z pomocy Centrum, powinna w pierwszej kolejności zgłosić się do Punktu Zgłoszeniowo – Koordynacyjnego (tzw. PZK), w którym bez zapisów oraz bez skierowania będzie mogła uzyskać wsparcie psychologiczne. W PZK dyżurują psycholodzy w godz. 8:00 – 18:00, we wszystkie dni robocze. Kolejnym krokiem jest ustalenie planu zdrowienia, może się okazać, że będzie potrzebna konsultacja z psychiatrą, terapia prowadzona przez psychoterapeutę, leczenie w trybie dziennym lub leczenie środowiskowe oparte na wizytach w domu pacjenta.

KONTAKT:

- PZK 1 Włoszczowa, ul. Mleczarska 11 – tel. 41 39 44406

- PZK 2 Końskie, ul. Gimnazjalna 41 – tel. 536 134 077

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. czytaj więcej...